EBEVENLER İÇİN,

Ana okulundan, yüksek lisansa kadar olan yolda çocuğumuza vermemiz gereken beceriler neler? Yaratıcı olsun, azimli olsun, iletişim gücü iyi olsun derken ne oluyor da tüm bu önemli noktaları unutup matematik notu, TEOG puanı, not ortalaması gibi rakamların içinde kalıyoruz? En iyi okullarda eğitim almak çocuklarımız için eskilerde olduğu gibi en iyi kariyerleri sağlayamıyor. En gözde şirketlerde yüksek mevkilerde olmak mutluluğu oluşturmuyor. Çocuklarımızı mutlu ve başarılı yetiştirmek istiyoruz.

Leaders Hill olarak yurtdışında karakter ve çocuk/anne/baba eğitimleri konusunda hizmet veren üniversite ve kuruluşların çalışmalarını ülkemizdeki anne/baba/çocuklara seminer ve atölyelerle aktarmaktayız.

ÇOCUKLAR İÇİN,

Leaders Hill çocuklarımızın hem akademik hem de sosyal hayatta daha başarılı ve mutlu bireyler olmalarını sağlamak için oluşturulmuş beceriler bütününü doğru aktivite, oyun ve davranışlarla aktarılması konusunda çalışma yapan  bir  merkezidir. Tüm program başta Harvard Universitesi, Yale Universitesi, Stanford Universitesi, University of Toronto gibi farklı ülkelerden toplam 73  üniversite, Parenting Center, Family Center  araştırmaları ve uygulamaları baz alınarak hazırlanmıştır.

KURUMLAR İÇİN,

Pek çok çalışan anne/baba, zaman darlığı içerisinde çocuklarına yeterince ilgi veremediğini hissetmektedir. Ev ortamında yaşadıkları kaoslar (ödev yapmama, servise gecikme vb) iş verimliliğini azaltmaktadır.  Aslında zaman doğru ve bilinçli kullanıldığında yine mutlu, sağlıklı çocuklar yetişir. Özel hayatta bu denge iyi oturtulursa kurumlarda çalışan verimliliği büyük oranda artmaktadır. Leaders Hill ekibi seminer ve çalıştay programlarıyla kurumların ve çalışan anne babaların yanındadır.

OKULLAR İÇİN,

Okullarımızda çok farklı aile yapılarından farklı karakterlerde çocuklarımız eğitim almaktadır. Bazı çocuklarımız içine kapanıkken, bazıları dışa dönük, bazıları performanslarını gösterebilirken, bazıları azla yetinmekte, bazıları arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurabilirken bazıları ya dışlanan ya da zorba davranışı gösteren olmaktadır. Seviye olarak da her sınıfta farklı çocuklar olduğu için çocuklarımız seviyelerine göre, karakterlerine göre motive etmek ve yönlendirmek oldukça zordur. Okullarımızda rehberlik uzmanlarımız çok sayıda öğrenciyi takip etmektedir. Bu da verimi düşürmektedir. Anne/baba olarak da evde eksik kaldığımız beceri eğitimleri, doğru davranış bilgileri eğitim esnasında yeterince desteklenememektedir. Halbuki azimli olmak, problem çözme becerisi, zamanı iyi kullanmak, sabır, öğrenmeden zevk alabilmek gibi pek çok nokta okullarda daha fazla desteklenebilir. Öğretmenlerimizin, rehberlik uzmanlarımızın ve spor antrenörlerimizin çocuklarımızın gelişiminde yaşadıkları sorunlarını çözümleri dünyanın önde gelen üniversite kuruluşlarının yetiştirdiği uzmanlar yardımıyla çözüyoruz. Servis konusu da bizler için önemli bir konudur. Çünkü serviste meydana gelen olayları durdurmanın bir yolu da o an çocukların başlarında olan servis şoförlerinin ve hosteslerinin böyle durumlarda ne yapması gerektiğini bilmesinden geçer.

Kısacası çocuklarımızla temas eden yetişkinlerin ve akranlarının bilinçlenmesi için yurtdışının önde gelen üniversitelerinin yetiştirdiği uzmanların yardımıyla doğru davranışları yerleştirmek için çalışıyoruz.

test
Copyright © 2017 Leaders Hill | Her Hakkı Saklıdır
Designed by Mavipiksel